Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Paříž a Normandie známá i neznámá

Program Školního zájezdu

1. DEN

Odjezd z ČR.

2. DEN

Ráno příjezd do PAŘÍŽE. Během pěší procházky městem navštívíte Latinskou čtvrť, kde se nachází chrám Panthéon a také jedna z nejstarších evropských univerzit – Sorbonne. Poté se projdete Luxemburskými zahradami a vydáte se směrem k Palais de Justice s perlou gotického stavitelství – Sainte Chapelle. Z vyhlídkové terasy obchodního domu Samaritaine se pokocháte pohledem na Paříž z ptačí perspektivy. Zavítáte také do obchodního centra Les Halles, které stojí v místě bývalého tržiště. Procházkou kolem moderního Centre George Pompidou a pařížské radnice se dostaneme ke gotické katedrále Notre Dame, která je jednou z nejvýznamnějších a umělecky nejcennějších staveb ve Francii. Na závěr dne je naplánována prohlídka čtvrti Montmartre (bazilika Sacre Coeur, náměstí malířů Pigalle). V podvečer ubytování v hotelu F1 v Paříži.

3. DEN

Ráno odjezd do Giverny, návštěva domu a úchvatné Monetovy zahrady, odjezd do města Rouen - prohlídka města, které je spjaté se jménem Johanky z Arku a které Victor Hugo nazval městem 100 věží, z nichž nejslavnější jsou věžičky, chrliče a štíty katedrály, které inspirovaly i Moneta. Přejezd na pobřeží kanálu La Manche na bílé Alabastrové pobřeží, Etretat – návštěva půvabného lázeňského městečka známého především díky útesu Falaise de Aval zerodovanému do oblouku, který opět inspiroval malíře Moneta. Odjezd na ubytování.

4. DEN

Ráno odjezd k MONT ST. MICHEL – prohlídka opevněného opatství, které je jednou z nenavštěvovanějších památek ve Francii a kde dochází k rekordním odlivům a přílivům (maximálně až 16 km) . Po cestě k Mont St. Michel zastávka v Arromanches, nejvýchodnější z pláží Dne D a na pláži Omaha Beach, které americká vojska při invazi zdolávala. Odpoledne přejezd do CHARTRES, které je proslulé překrásnou gotickou katedrálou. Odjezd na ubytování do hotelu.

5. DEN

Ráno odjezd do PAŘÍŽE, prohlídka moderní čtvrtě La Défence s novým symbolem Paříže – Velkou Archou. Odpoledne budete mít možnost prohlédnout si Paříž z teras její dominanty - Eiffelovy věže. Další zastávkou bude Invalidovna. V kostele Église du Dôme, který je součástí Invalidovny, jsou uloženy ostatky Napoleona Bonaparte. Jistě osvěžující bude pro vás projížďka lodí po Seině. Večer okružní jízda osvětlenou Paříží a odjezd z Paříže.

6. DEN

Noční přejezd přes SRN. Příjezd do ČR.Mapa stránek AČCKA