Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Pro milovníky Francie - Perigodsko

Starobylý Sarlat a skalní vesnice nad řekou Dordogne

Krajem vinic, lanýžů, slunečnich řek, zámků, hradů a pravěkých jeskyní

Program školního zájezdu

1. DEN

V odpoledních hodinách odjezd z ČR směr Plzeň, Rozvadov, noční přejezd přes Německo a Švýcarsko do Francie.

2. DEN

V dopoledních hodinách příjezd do města CHAMONIX-MT. BLANC, přezdívaného "hlavní město" alpského lyžování. V roce 1924 se město stalo dějištěm prvních zimních olympijských her. Čeká Vás výjezd jednou z nejdelších lanových drah na světě na Augille du Midi na vrchol vysoký3842 m. Následuje cesta ozubnicovou lanovkou z Gare du Motenvers k ledovci Mer de Glace - možnost prohlídky ledovcové jeskyně. Prohlídka mesta CHAMONIX-MT. BLANC. K večeru přejezd do Lyonu. Ubytování v hotelu F1.

3. DEN

Po snídani přejezd do města SARLAT-LA-CANÉDA - hlavního města Périgord Noir. Toto město se může pochlubit nejvyšším počtem středověkých a renesančních fasád a průčelí ze 17. století ze všech měst ve Francii. Budovy Sarlatu, chráněné od roku 1962 zákonem nyní tvoří muzeum pod širým nebem. Na centrálním náměstí place de la Liberté, se pravidelně koná i trh. Další místní zajímavostí je Musée Auromobile, kde si můžete prohlédnout zajímavou sbírku starých automobilů. V odpoldeních hodinách přejezd do EYRIGNACU - šlechtického sídla, které leží v kopcovité krajině severovýchodně od SARLATU. Největší zajímavostí je zahrada, která zaujme zejména svou jedinečnou atmosférou. Ve večerních hodinách přejezd do kempu, ubytování v bungalovech, volný program.

4. DEN

Ráno odjezd do BERGERACU - tento malý přístav, představuje centrum obchodu a pěstování tabáku. Nachází se v malebné krajině na obou březích řeky Dordogne. K jeho nejvýznamnějším atrakcím patří neobvyklé Musée du Tabac "Muzeum tabáku". Vieille ville - staré město je klidnou a příjemnu částí, která přímo vybízí k procházkám. V samém srdci starého města můžete také navštívit Musée Régional de la Batellerie "Muzeum převoznictví". Dozvíte se zde mnohé o pěstování vína, výrobě sudů a také o kdysi velmi výnosném říčním obchodu. Na náměstí před muzeem si můžete prohlédnout sochu vzdávající hold Cyranu de Bergerac, se kterým je je město svázáno svým jménem. Po poledni bude následovat prohlídka nedalekého renesančního zámku Château de Monbazillac, kde bude zajištěna i ochutnávka "plesnivého vína". Zámek sloužil částečně jako obytné sídlo a částečně jako pevnost. Jeho druhá funkce je zřejmá také ze čtyř mohutných věží chránících rohy opevnění. Uvnitř najdete zajímavé Muzeum místních řemesel. Odpoledne přejezd do vesničky LA ROQUE-GEGAC. Její okrové domy jsou úhledně uspořádány pod dramaticky vyhlížejícím sklaním převisem. Je to pravidelný vítěz soutěže o nejhezčí francouzskou vesnici. K večeru návrat do kempu na ubytování.

5. DEN

Přejezd do skromné vesnice LES EYZIES-DE-TAYAC, v jejímž okolí jsou soustředěna čtyři významná pravěká naleziště a několik menších jeskyní. Následuje návštěva Musée National de Préhistorire "Národní prehistorické muzeum", kde si můžete prohlédnout množství prehistorických předmětů. V dubnu roku 1990 si otevřel místní farmář M. Pataud svou vlastní sbírku nalezených prehistorických předmětů, kterou si v součastnosti můžete prohlédnout v sousedním Musée de l´ Abri Pataud "Muzeum Pataudovy skrýše". Návštěva jeskyně Grotte de Font de Gaume, jež byla objevena roku 1901. Skrývá v sobě nejkrásnější soubor prehistorických maleb, jenž můžete spatřit na vlastní oči. Odpoledne přejezd do městečka MARQUEESSACC, kde si budete moci prohlédnout místní překrásné zahrady. Večer přejezd zpět do kempu na ubytování.

6. DEN

Kolem poledne odjezd do ROCAMADOURU, jež se stal jedním z nejproslulejších poutních míst. Pozoruhodností jsou stavby, jež jsou zasazené do skal. naskýtají se tak nádherné výhledy do okolí. Rue de la Couronnerie je hlavní ulice ve měste na jejíchž obou koncích stojí středověké brány. V programuje zařazena rovněž návštěva kaple Notre-Dame, jež ukrývá Černou madonu z 12. století. Nad městem se tyčí 7 kostelů. Po návštěvě kaple a po nádherném výhledu po krajině následuje večerní přejezd do kempu na ubytování.

7. DEN

Po snídani přejezd do centra LYONU - prohlídka hlavního města regionu Rhône-Alpes. Lyon je druhým nejvýznamnějším městem Francie rozkládající se na soutoku Rhony a Saony a je považován za jakousi bránu mezi severem a jihem. Prohlídka začne v centru Lyonu. Hlavní obchodní třídou je Rue de la République. Ve starobylé čtrvti Lyonu se nacházelo římské Lugdunum, obchodní a vojenské centrum Galie, které roku 43 př. Kr. založil Julius Caesar. Po prohlídce centra města možnost návštěvy Musée des Beaux Arts "Muzea krásného umění", které vystavuje druhou nejobsáhlejší a nejvýznamnější sbírku ve Francii po Louvru. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

8. DEN

V odpoledních hodinách příjezd do ČR.Mapa stránek AČCKA