Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Perly Toskánska

Program zájezdu

1. DEN

Odjezd z České republiky v ranních hodinách, průjezd Rakouskem do Itálie.

2. DEN

Ráno příjezd do FLORENCIE - starobylé metropole Toskánska. Město se rozkládá po obou březích řeky Arno a bývá nazýváno „kolébkou renesance“. Prohlídka Florencie – náměstí Piazza della Signoria (Palazzo Vecchio (1298-1314), Neptunova fontána (16. stol.), Loggia dei Lanzi (14. stol.), kopie Michelangelova Davida), Piazza del Duomo (baptisterium San Giovanni (post. v obd. raného křesťanství, obnoveno v 11. – 13. stol.), kampanila (14. st.), katedrála Santa Maria del Fiore (13. – 15. st.). Palazzo Strozzi (15. – 16. st.), kostel Santa Trinita - původně jeden z nejstarších gotických kostelů v Itálii, ve 13. – 15. st. obnovený, kostel San Lorenzo (nejstarší kostel ve Florencii), most Ponte Vecchio (nejstarší z mostů přes řeku Arno ve Florencii; po obou stranách arkády se zlatnickými obchůdky), Palazzo Pitti – v něm Galleria Palatina. Dále možnost návštěvy následujících muzeí: Muzeum stříbra, Muzeum kočárů, Galerie moderního umění a Galerie kostýmů. Park Boboli – park s fontánami a plastikami, z jehož teras je nádherný výhled na Florencii.Odpoledne návštěva Galerie Uffizi. Navečer odjezd do hotelu na ubytování.

3. DEN

Po snídani odjezd do města PISA - prohlídka historického centra města – Piazza del duomo se šikmou zvonicí, Battisterio, Plazza dei Cavalieri. Odjezd do nedaleké oblasti CINQUE TERRE - skupina pěti izolovaných přímořských vesniček úplně ztracených v čase, které jsou známé pro azurově modrou vodu a nezapomenutelnou scenérii podél kozích stezek spojujících městečka (Monterosso – největší z městeček, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore). Návštěva jednoho z půvabných městeček. Místo oblasti Cinque Terre možnost návštěvy městečka LUCCA - rodné město sochaře Mattea Civitaliho a Giacoma Pucciniho. Procházka po hradbách historického centra města a prohlídka městečka. Odjezd do hotelu, večeře.

4. DEN

Po snídani odjezd do Benátek Prohlídka BENÁTEK, fascinujícího města ležícího na ostrovech se 150 kanály a 400 most (zastávka v Benátkách : min. 8 hod. – bezpečnostní přestávka pro řidiče). Pro zájemce výlet lodí na ostrov Murano. Murano je světově proslulé místo sklářské výroby. Možnost návštěvy muzea skla Vetrario s exponáty od antiky do dnešních dní. Odjezd ve večerních hodinách.

5. DEN

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.Mapa stránek AČCKA