Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Bavorské hrady zámky

Program zájezdu

1. DEN

Ve večerních hodinách odjezd z ČR do Německa.

2. DEN

Ráno zastávka ve známém alpském středisku Garmisch-Partenkirchen, nejznámější zimní středisko Bavorských Alp (zimní olympijské hry a mistrovství světa ve sjezdovém lyžování r. 1978), které leží pod nejvyšším vrcholem Německa, horou Zugspitze (2.963 m). Nenáročná turistická vycházka soutěskou Partnachkalmm. Dále prohlídka benediktinského kláštera Ettal – rozlehlý klášter ze 14. století v údolí řeky Ammer na prastaré cestě přes Brennerský průsmyk, jež byl založen císařem Ludvíkem IV. Bavorem ve 14. st. Zajímavá je bohatá rokoková štuková výzdoba a nástěnné malby. Řeholníci vyrábějí v klášteře výborné ovocné likéry, ochucené koňaky a pivo. Odpoledne návštěva zámku Linderhof - barokní zámek s umělou jeskyní a jezírkem, který zakoupil v polovině 19. st. bavorský král Maxmilián II. Zapadlý kout v horách se nesmírně zalíbil mladému následníkovi trůnu Ludvíkovi, později výstřednímu králi Ludvíkovi II, který upravil královský letohrádek do neorokokové podoby koncem 19. st. Dnešní zámek obklopuje rozkošná zahrada posetá romantickými stavbami, např. Venušinou jeskyní, marockým domem, jsou zde umělé vodopády a 32 metrů vysoký vodotrysk. V podvečer ubytování v ubytovně.

3. DEN

Ráno návštěva zámku Neuschwannstein, pohádkově krásné stavby v bavorských Alpách, zasazený do horské krajiny na břehu Labutího jezera (Schwansee). Zámek nechal postavit excentrický bavorkský panovník Ludvík II. Královo rozhodnutí ovlivnila návštěva durynského hradu Wartburg, který nese prvky celé škály historických slohů.Odměnou za strmý výstup (cca 30 min.)z nedaleké obce Hohenschwangau vám bude úchvatná podívaná na okolní scenérii. V případě zájmu možnost navštívit ještě zámek Hohenschwangau, jehož prohlídka nabízí skvělou příležitost sledovat dějiny významného rodu Wittelsbachů a obdivovat se zařízení z pol. 19. st. Z rozkošných terasových zahrad se můžete kochat ohromující podívanou do okolí.
Přejezd do Berchtesgadenu - přijedeme na parkoviště Obersalzberg, odkud se můžeme vydat pěšky nebo speciálním minibusem po inženýrsky unikátní silnici (výškový rozdíl 729 m překonává pomocí jediné zatáčky) na parkoviště Kehlstein, odkud nás během 41 vteřin dopraví výtah na vrchol Orlího hnízda – Kehlsteinhaus – 1834 m.n.m – bývalé rekreační sídlo A. Hitlera – z tohoto místa se nám naskytne nezapomenutelný výhled do údolí Berchtesgadenu. K večeru odjezd z Německa, návrat do ČR pozdě večer.

Možnost obměny programu 3. den

odpoledne odjezd do Augsburgu, které leží na soutoku řek Lech a Wertach a je třetím největším městem v Bavorsku a jedním z nejstarších měst v Německu. Již r. 15 př. N. l. tu měli Římané tábor, později zde byla římská kolonie. Do konce 13.st. zde vládli mocní biskupové. Ve 14. St. se město rozrůstalo, prosperovalo jako svobodné říšské město a postupně se stal jedním z nejbohatších a nejvlivnějších v Německu. Třicetiletá válka v 17.st. jeho rozkvět však přerušila. Místní zajímavostí je Fuggerei – nejstarší chudinské sídliště v Evropě, které založil v 16.st. p. Fugger, člen tehdy nejzámožnějšího evropského rodu a mělo poskytnout domov nejchudším obyvatelům města, zejména rodinám s dětmi. V současné době jsou budovy rekonstruovány v původní podobě a slouží jako domov důchodců. Za pozornost stojí také místní velkolepá radnice ze 17.st. a Maxmilianstrasse – hlavní augsburská tepna, která je nejpřitažlivější ulicí v jižním Německu, s pozoruhodnými kašnami od Adriana de Vriese.Mapa stránek AČCKA