Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Berlín a Postupim

Berlín se stal v posledních letech jedním z nejvýznamnějších měst v Evropě, a to díky velkolepé výstavbě pod vedením předních světových architektů jako je Sir Norman Foster (Reichstag), Renzo Piano (Daimler centrum) a řada dalších. Návštěvníci mohou vyjet až do obrovité skleněné kopule Reichstagu (sídlo německého parlamentu - Bundestag), do níž je volný přístup a nabízí od rána do pozdního večera nádherný výhled do širokého okolí. Druhým cílem turistů je Postupimské náměstí, před válkou pulzující centrum města, poté válečné rumiště a posléze téměř 30 let místo, kde vedla pověstná “berlínská zeď“. Dnes je vizitkou Berlína, o což se zasloužily svými investicemi dvě světové firmy – Daimler Benz a Sony (na přání jejího ředitele má jedno náměstíčko střechu ve tvaru sopky Fudžijamy). K Postupimskému náměstí, které je ve skutečnosti složené z několika náměstíček pospojovaných luxusními pasážemi a krátkými nákupními ulicemi, přiléhá Kulturforum, na němž už za časů Západního Berlína vyrostly pozoruhodné stavby západoněmecké Filharmonie (architekt Hans Scharoun) a Neue Nationalgalerie (Mies van der Rohe). V nedávných letech přibyla Neue Gemäldegalerie s jedinečnými sbírkami od 13. do 18. století. Turisty jsou velmi navštěvovaná některá státní muzea, jako Altes Museum, Neues Museum (sbírka Egyptského umění) a zejména slavný Pergamon (Muzeum starožitností řeckých a římských, Muzeum starožitností Blízkého východu a Muzeum islámského umění). V Neue Nationalgalerie lze navštívit výstavu „Pablo Picasso – Schätze aus dem Musée Picasso Paris“, což se považuje za berlínskou kulturní událost číslo jedna.

Program zájezdu

1. DEN

Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách směr Drážďany a Berlín.

2. DEN

V časných ranních hodinách příjezd do hlavního města Německa – Berlína. Po ranní hygieně a po snídani odjezd na prohlídku města. Návštěva Říšského sněmu (Reichstagu) včetně výstupu do nově vybudované kopule s  panoramatickou vyhlídkou na Berlín. Dopoledne okružní jízda Berlínem s výkladem místního průvodce. Odpoledne prohlídka Museumsinsel s návštěvou Pergamon Muzea (zde je vystaven Pergamonský oltář, Ištařina brána a mnoho jiných památek). Po návštěvě muzea procházka městem: Brandenburská brána, bulvár “Unter den Linden” - kdysi jedna z nejchlubivějších ulic v Evropě a nejznámější bulvár starého Berlína. po Friedrich Strasse, kolem Checkpoint Charlie (muzeum historie Zdi včetně mnohých trýznivých pokusů o útěk) na Postdamer Platz s prohlídkou budov a pasáží s moderní architekturou. Osobní volno. Večer odjezd do hotelu Formule 1 na nocleh.

3. DEN

Po snídani odjezd do Postupimi - návštěva zámku Sanssouci, který se nachází v rozsáhlém parku na ploše 287 hektarů a náleží k nejkrásnějším zámeckým komplexům v Evropě. Zámek byl navržen v r. 1747 jako letní sídlo Fridricha Velikého. V průběhu let se park značně rozrostl a přibyly v něm další paláce a pavilony (Nový palác, Římské lázně, Orangerie, Lustgarten, umělecká galerie, neorománský kostel Míru, rokokový pavilon, rokoková čínská čajovna) – prohlídka parku a Nového paláce. Odpoledne přejezd k zámku Charlottenburg – rozlehlý barokní palác, který leží na okraji Berlína uprostřed rozsáhlých malebných zahrad o rozloze 100 ha (pečlivě pěstované řady stromů, malé jezírko, lávka přes vodu a fontány), procházka zahradami. K večeru odjezd do ČR.

4. DEN

V časných ranních hodinách příjezd do ČR.Mapa stránek AČCKA