Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Florencie Severu - Schwerin, město marcipánu - Lübeck a pobřezí Baltu

Program zájezdu

1. DEN

Odjezd z ČR v nočních hodinách.

2. DEN

V časných ranních hodinách příjezd do hlavního města Německa – BERLÍNA. Po ranní hygieně a po snídani odjezd a prohlídku města. Návštěva Říšského sněmu (Reichstagu) včetně výstupu do nově vybudované kopule s panoramatickou vyhlídkou na Berlín. Dopoledne okružní jízda Berlínem s výkladem místního průvodce. Procházka městem: Brandenburská brána, bulvár „Unter den Linden“ – kdysi jedna z nejchlubivějších ulic v Evropě a nejznámější bulvár starého Berlína. Po Friedrich Strasse k Checkpoint Charlie (Muzeum historie Zdi včetně dokumentů o pokusech o útěk) a na Potsdamer Platz s prohlídkou budov a pasáží s moderní architekturou. Odjezd do Schwerinu, ubytování.

3. DEN

SCHWERIN - hlavní město spolkové země Mecklemburg – Vorpommern, které se rozprostírá mezi několika jezery a je právem nazýváno „Florencií severu“. Prohlídka historické části města, radnice, dóm – nejvýznačnější dílo cihlové gotiky v Pobaltí, z jehož věže se naskýtá úchvatná podívaná na celé město. Návštěva „mecklemburského Neuschwansteinu“, schwerinského neorenesančního zámku stojícího na ostrově, který byl vybudován v letech 1843 – 1857. Ve zbývající části ostrova se rozprostírá nádherná zámecká zahrada. Přejezd do nejsevernější spolkové země Schleswig – Holstein. Návštěva přístavu TRAVEMÜNDE, starého rybářského městečka, které je známé svými písečnými plážemi. Největší atrakcí této země je město LÜBECK, známé nejen jako staré hansovní město, město cihlové architektury, ale proslavilo se i jako město marcipánu – ten patří mezi nejoblíbenější lübecké suvenýry. Procházka historickým jádrem – radnice, Marienkirche, Dóm…
Odjezd na ubytování.

4. DEN

Po snídani odjezd do druhého největšího města Německa – HAMBURKU, který byl řadu let vůdčím členem hanzy a samostatným obchodní městem. Prohlídka starého města – St. Petrikirche, Nikolaikirche, Dreichstrasse …Tato část města byla z větší části zničena požárem v roce 1842 a utrpělo velké škody za 2. světové války. Symbolem Hamburku je rozměrná neorenesanční radnice. Procházka kolem jezer. Po přehrazování řeky Alster vznikla 2 jezera Binnenalster a Aussenalster, která jsou oblíbeným cílem plachetnic. Hodinová projížďka lodí s výhledem na panorama Hamburku. Prohlídka obrovského přístavu na Labi, situovaného přímo uprostřed města. Ve večerních hodinách odjezd do ČR – noční přejezd.

5. DEN

V ranních hodinách příjezd do ČR.Mapa stránek AČCKA