Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Anglie - to není jen Londýn

Program školního zájezdu

1. DEN

V ranních hodinách přistavení autobusu před školu a odjezd směr Praha, Rozvadov, přes Německo, Belgii a Francii do Calais na ranní TRAJEKT NEBO EUROTUNEL do Anglie.

2. DEN

Přeprava trajektem do anglického přístavu Dover, odjezd do Londýna – British Museum. Přechod do Hyde Parku – závody v běhu. Oxford StreetMarble ArchSerpentine. Ve večerních hodinách ubytování v anglických rodinách – v cca 19.00 hodin.

3. DEN

8.00 zastávka v Greenwich, procházka parkem a návštěva městečka: Old Royal Observatory, kde se již od roku 1884 měří světový čas a dnes zde sídlí muzeum; prochází tudy také nultý poledník. Procházka kolem Queen´s House - dům ze 17. století postavený pro Henrietu Marii, manželku Karla I., dále kolem National Maritime Museum – jsou zde vystaveny rozmanité exponáty od primitivních kanoí až po moderní plavidla. Procházka kolem lodě Cutty Sark. Odpoledne návštěva muzea Madame Tussaud´s, kde jsou vystaveny voskové figuríny zobrazující mnohé známé osobnosti. – podle zájmu je možné rozdělení do dvou skupin, procházka po Baker Street kolem Muzea Sherlocka Holmese. Přejezd a prohlídka Technického muzea. Večeře a ubytování v rodinách v cca 20.°° hodin.

4. DEN

Po snídani v 8.00 odjezd do Brightonu, prohlídka historického centra města. Královský pavilon, Preston Manor, dále návštěva Sea Life Centre. Lunch u moře či v parku. Odpoledne odjezd do Hastings - návštěva "jeskyní pašeráků", cestou zastávka u vápencových útesů Seven Sisters u Eastbourne. Návrat do hostitelských rodin v cca 20.30 hodin.

5. DEN

po snídani v 8.00 odjezd do Windsoru s okouzlující kaplí Sv. Jiří a královskými rezidencemi. Odpoledne prohlídka soukromé školy v Etonu. Přejezd do Londýna a prohlídka Science Muzea, které vám přiblíží staletí nepřetržitého vědeckého a technického pokroku, počínaje medicínou starého Řecka a Říma a konče výzkumem vesmíru a štěpením atomu . Návrat do ubytovacích rodin, večeře v cca 20.00 hod.

6. DEN

po snídani v 8.00 odjezd do Westminsteru - pěší trasa přes Houses of Parliament, Big Ben, Downing Street, Trafalgar Square, Covent Garden. Odpoledne prohlídka velkolepého paláce Jindřicha VIII. Hampton Court. Návrat k večeři v ubytovatelských rodinách – v cca 20.00 hodin.

7. DEN

po snídani v 8.00 výlet do Stratfordu nad Avonou - rodiště W. Shakespeara. Prohlídka města, návštěva Shottery – rodiště Shakespearovy manželky. Piknik na břehu řeky Avon a odpoledne odjezd na překrásný hrad Warwick. Prohlídka hradu, hladomorny a vystavených voskových figurín. Večeře po návratu do rodin - v cca 20.30 hodin.

8. DEN

v 8.00 odjezd do centra Londýna. Prohlídka katedrály Sv. Pavla, přesun k Tower of London, prohlídka hradu a královské klenotnice., procházka k divadlu Globe, oběd v parku. V cca 18.00 hodin projížďka na obřím kole London Eye, navečer odjezd domů, přejezd TRAJEKTEM A EUROTUNELEM do Francie.

9. DEN

přejezd přes Francii, Belgii a Německo do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Mapa stránek AČCKA