Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Poznávám srdce Anglie - krajem Robina Hooda

Program školního zájezdu

1. DEN

Ráno odjezd z České republiky, průjezd Německem, Belgií a Francií, průjezd Eurotunelem z Calais do Folkestone.

2. DEN

Ráno příjezd do BIRMINGHAMU. Celodenní prohlídka města: dopoledne procházka středem města – The City Museum and Art Gallery, Town Hall on Victoria Square, Council House Square, Big Brum, Cathedral of St. Chad. Návštěva National Sea Life Centre - akvárium mořských živočichů nebo Musea of Science and Industry (zdarma) s bohatými sbírkami pozemní a letecké dopravy. Uvidíte tu nejstarší funkční lokomotivu na světě, kterou kolem roku 1779 vyrobili Boulton a Watt. Okružní jízda městem poschoďovým autobusem s anglickým výkladem včetně překladu. Návštěva čokoládovny Cadbury World - historie výroby čokolády. Večer odjezd na nocleh .

3. DEN

Dopoledne návštěva NOTTINGHAMU – města, jehož historie je spjata s legendou o Robinu Hoodovi. Návštěva hradu Nottingham Castle (zdarma), který založil roku 1068 Vilém Dobyvatel, později byl pobořen a od té doby několikrát přestavován a restaurován. Dnes tu sídlí Nottingham Museum and Art Gallery. Prohlídka včetně vévodského paláce, jež se pyšní expozicí Story of Nottingham Gallery, která vás živým a zajímavým způsobem provede po historii města. U vchodu do hradu uvidíte bronzovou sochu Robina Hooda. Poblíž hradu dále navštívíte „Tales of Robin Hood“ , které vypráví příběh o slavném zbojníkovi. Nejslavnější národní hrdina Anglie byl legendárním šermířem, jehož dobrodružství líčí bezpočet filmů a knih. Žil v lese zvaném Sherwood severně od Nottinghamu (cca 30 km) s družinou „veselých zbojníků“, kteří brali bohatým a dávali chudým. Moderní historikové jsou přesvědčeni, že neztělesňuje jedinou osobu, nýbrž že je jakýmsi ztělesněním mnoha zbojníků, kteří se odmítali přizpůsobit feudálnímu útlaku. Odpoledne IRONBRIDGE MUSEUM, které patří k pozoruhodnému světovému kulturnímu dědictví. V tomto obrovském skanzenu uvidíte na vlastní oči, jak se kdysi roztavené železo odlévalo do starých viktoriánských forem. Uvidíte i první litinový most na světě. V areálu máte možnost si vyměnit GBP za měnu, která platila v dřívějších dobách a za tuto měnu si zde zakoupit suvenýry. Odjezd zpět na ubytování.

4. DEN

Dopoledne WARWICK CASTLE – prohlídka hradu s expozicemi voskových figurín Muzea Madame Tussaud´s, procházka krásným parkem a kolem řeky. Odpoledne výlet do STRATFORD – UPON – AVON, návštěva rodného domu Williama Shakespeara, prohlídka malebného městečka. Procházka k domu Shakespearovy manželky Anne Hathawayové. Odjezd zpět na nocleh.

5. DEN

Ráno odjezd do LONDÝNA. Program v Londýně
var. č. 1: Procházka kolem Toweru, po Tower Bridge, London Dungeon – královská mučírna. Přes London Bridge (nejstarší most v Londýně) k Monumentu – výstup na věž, která byla postavena na místě, kde v roce 1666 vznikl požár a zničil 4/5 Londýna. Při výstupu na horní část Monumentu získáte pamětní list. Procházkou k St. Paul´s Cathedral – odtud odjezd z Londýna.
- var. č. 2: Procházka od Parlamentu k Westminsterskému opatství, Buckinghamskému paláci, přes James´s park k White Hallu na Trafalgar Square a Piccadilly Circus. Covent Garden. – drobné nákupy na cestu. Odjezd do Folkestone – průjezd tunelem do Calais.

6. DEN

Přejezd přes Francii, Belgii, SRN. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Mapa stránek AČCKA