Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


Putování za krásami jižní Anglie s výletem na ostrov Wight

Program školního zájezdu

1. DEN

Ráno odjezd z ČR směr Rozvadov, přes Německo a Belgii do Calais. Noční přejezd trajektem.

2. DEN

Ráno příjezd do Doveru. Po vyřízení celních formalit odjezd na celodenní prohlídku Londýna – City of Westminster - pěší procházka po trase: Houses of Parliament, Westminster Abbey (návštěva zadní části Westminster Abbey, kde v sanktariu se po staletí koná obřad, při němž monarcha sedí na dřevěném trůnu, neseném čtyřmi pozlacenými lvy. V kapli Jindřicha VII. jsou pohřbeni významné královské osobnosti, jako např. Jindřich VII, Alžběta I. skotská královna Marie Stuartovna) Buckingham Palace, James´s Park, White Hall, Horse Guards, Trafalgar Square, Piccadilly Circus. Návštěva Muzea voskových figurín Rock Circus, kde uvidíte známé rockové hvězdy a v zapůjčených sluchátkách , uslyšíte jejich hudbu (cca 6,- GBP). K večeru odjezd na ubytování. .

3. DEN

Po Odpoledne přejezd trajektem na ostrov ISLE OF WIGHT - který se stal vyhledávaným až na začátku 19. st., kdy si zde královna Viktorie s manželem Albertem zařídili letní rezidenci. Zámožní Angličané považovali ostrov za ideální místo ke strávení klidné a krásné dovolené. Od té doby se ostrovu říká Ostrov květin nebo Diamant v moři. Panuje zde velmi mírné podnebí a především jaro s bohatě kvetoucími zahradami. Zastávka v jednom z lázeňských středisek, které se nacházejí na vých. pobřeží ostrova a dále přejezd k západní špičce ostrova, kde se tyčí bílé křídové útesy u Freshwater Bay a tři skaliska Needles Rocks, dále k zátoce Alum Bay, které Vás udiví pískovcovými skalami protkanými barevným žilkováním.. Dále zastávka u bývalé letní residence královny Victorie, Osborne House, kterou pro ni nechal postavit princ Albert v italském stylu a kde královna Victorie r. 1901 zemřela. K večeru odjezd na nocleh. .

4. DEN

Po snídani odjezd do WINDSORU, letního sídla královny, prohlídka zámku, městečka. Přejezd do HAMPTON COURT, přepychového paláce, který původně patřil kardinálu Wolsey a později, když byl kardinál uvězněn jako velezrádce jej převzal do svého vlastnictví král Jindřich VIII a žil zde postupně se svými svými manželkami Prohlídka zámku i překrásných zahrad. včetně labyrintu.

5. DEN

Ráno odjezd snídani prohlídka BRIGHTONU - přímořských lázní, prohlídka “Královského Pavilonu” postaveného v indicko – islámském stylu s řadou kupolí a minaretů. Dále návštěva akvária mořských živočichů “Sea Life Centre” procházka historickými uličkami “Lanes” (původně rybářská osada, dnes luxusní nákupní čtvrť a půvabné stylové budovy) a také po molu “Palace Pier” se zábavnými atrakcemi pro děti. Odjezd k vápencovým útesům Seven Sisters, průjezd kolem “Long Man” – známé postavy muže zobrazeného na kopcích poblíž Eastburne. Přejezd kolem hradu PEVENSEY, kde se Vilém Dobyvatel před slavnou bitvou vylodil. Průjezd městečkem BATTLE, kde se odehrála bitva u Hastings r. 1066 a zvítězil zde francouzský Vilém Dobyvatel, který ovládl Anglii. Přejezd do TUNBRIDGE WELLS, prohlídka velkoryse založených lázní s mnoha parky a zelenými plochami, které byly na zač. 17. století velmi oblíbené pro železité léčivé prameny. Návrat na nocleh.

6. DEN

Ráno po snídani odjezd do LONDÝNA. Zastávka v Greenwich. Procházka parkem k nultému poledníku. Přejezd do centra Londýna, návštěva Tower of London, (cca 7,- GBP) který byl ve středověku největší pevností v Evropě, byl palácem a vězením anglických monarchů více než 500 let. (prohlídka pevnosti a korunovačních klenotů). Procházka po Tower Bridge, dále k Monumentu - výstup na věž (1 GBP), která byla postavena na místě, kde v roce 1666 vznikl požár a zničil 4/5 Londýna. Velká část kostelů a historických domů bylo zničeno. Při výstupu až na horní část Monumentu získáte pamětní list, který lze zarámovat jako obrázek. Návštěva Muzea Bank of England,, kde se seznámíte s historií stavby banky, dovíte se zajímavosti o zásobách zlata v prostorách banky, o umístění zásob zlata během 2. sv. války , informace o denní tvorbě ceny zlata, zajímavosti o tisku bankovek apod. (vstupné zdarma). Na závěr dne procházka k St. Paul´s Cathedral, která je mistrovským dílem Christofera Wrena, největším a nejznámějším kostelem v londýnské City. Jsou zde pohřbeni některé významné osobnosti, např. Nelson, Wren a Wellington. (výstup do kopule – vstup cca 3,5 GBP). Procházkou po Fleet Street kolem Soudního dvoru na Covent Garden nebo dle požadavků přejezd poschoďovým autobusem (cca 1 GBP). Možnosti nákupů drobných dárků nebo potravin na cestu v obchodním domě Tesco a volný čas na tržnici v Covent Garden. K večeru odjezd na trajekt.

7. DEN

Přejezd přes Francii, Belgii, Německo do ČR Příjezd do ČR ve večerních hodinách.Mapa stránek AČCKA