Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


3 dny Rakousko, Advent

Program zájezdu

1. DEN

Odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd do Rakouska.

2. DEN

Ráno příjezd do BERCHTESGADENU, dopoledne návštěva Enzianbrenerei – výroba v Německu známé pálenky z ženšenového kořene. Poté prohlídka solného dolu, která pro vás bude určitě zážitkem. Prohlídka dolu trvá cca 1,5 hodiny, obléknete si tradiční hornický oděv, budete klouzat temnými důlními chodbami, projedete se miniaturním vláčkem a občas se poplavíte na voru po solných jezerech. Prohlídka městečka, procházka ke Königssee. Odpolene strávíte koupáním v lázních Watzmann Therme – nové termální lázně kompletně vytápěné dřevem s vnějšími i vnitřními bazény, s 80 m dlouhým tobogánem, s bazénem se slanou vodou, s unikátním areálem saun. V podvečer odjezd na ubytování do mládežnické ubytovny v Salzburgu, večeře, nocleh. Možnost večerní procházky k pevnosti Hohensalzburg.

3. DEN

snídaně, odjezd do OBERNDORFU – návštěva míst, kde vznikla vánoční píseň „Tichá noc“. Navštívíte kapli STILLE NACHT, kde poprvé o vánocích roku 1818 zazněla dvojhlasně a za doprovodu kytary nejslavnější vánoční píseň všech dob, a kde si ji i vy budete moci zazpívat. V případě zájmu můžete navštívit i Gruberovo muzeum. Projdete se k řece Salze a před polednem se vrátíte zpět do Salzburgu. Odpoledne SALZBURG – prohlédnete si historické centrum Mozartova města a slavné vánoční trhy, navšívíte rodný Mozartův dům i dům, ve kterém Mozart žil, a kde se dnes nachází muzeum připomínající jeho dílo z let 1773-1780, dále navštívíte dóm dokončený Italem Santino Solarim v r. 1628. VÁNOČNÍ KONCERT v kostele v HALLAINU u SALCBURKU. Po koncertu návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. DEN

Po snídani odjezd – navštívíte vánočně vyzdobený KREMSMÜNSTER a další zastávkou bude STEYER (Štýr), který patří mezi nejkrásnější středověká historická městečka a má neopakovatelnou předvánoční atmosféru. Christkindl – světový unikát – pouze o Vánocích a v čase adventu otevřený poštovní úřad 4411, odkud můžete potěšit své blízké nefalšovaným „nebeským“ pozdravem, mechanický betlém s 300 figurkami vyřezával mistr z Krkonoš 40 let. Po prohlídce odjezd zpět do ČR, příjezd kolem 22.00 hodiny.

Cena: od 2.950,- Kč/osobu
Cena zahrnuje:

dopravu luxusním autobusem, 2 x ubytování v mládežnické ubytovně v Salcburku, 2 x polopenzi (snídaně, večeře) v ubytovně, pojištění při úpadku CK, DPH.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh v zahraničí a vstupy.

Cena je kalkulována na 40 platících osob a 2 doprovodné osoby zdarma.Mapa stránek AČCKA