Upravit stránku
 • Pobyty v rodinách
 • možnost odborné exkurze na vybrané téma,
 • na vyžádání možnost referencí.
 • programy na přání,
 • výhody pro učitele,
 • spojování kolektivů,
 • soutěže o ceny během zájezdů

Vyberte si z našich vzorových programů

 • 12 dní IRSKO busem

  Program zájezdu (12 dní):

  1. DEN

  V dopoledních hodinách odjezd od budovy školy směr Rozvadov, dále přes SRN, Belgii a Francii do Calais na trajekt nebo tunel.

  2.DEN

  trajekt Calais – Dover, přejezd do Birminghamu – prohlídka města 9 hod. (centrum města, Sea Life Centre, továrna na výrobu čokolády Cadbury World včetně muzea a historie výroby i firmy, přejezd na ubytování Liverpool. Nocleh v hotelu Ibis v Liverpoolu.

  3. DEN

  Časně ráno odjezd z hotelu na trajekt Hollyhead – Dublin (plavba cca 2 hod.). Přejezd busem z přístavu do centra Dublinu. Odpolední prohlídka historického centra města DUBLIN. Nejstarší zmínka o hlavním městě Irska se váže k dobám, kdy tu stálo keltské sídliště. Dublin postupem času získával na významu. Král Jindřich II. město ustavil královským, což mimo jiné znamenalo obrovský rozvoj obchodu, řemesel a kultury. Zajímavostí tohoto krásného historického města je i nejstarší protestantský kostel v zemi - římskokatolická katedrála Krista s působivými interiéry od významných sochařských mistrů. Mezi honosné církevní stavby patří i katedrála sv. Patrika, hlavní protestantská stavba Dublinu. Její zvláštností je 80 metrů vysoká věž a hrobky hrabat z Corku. Turisté tu najdou i náhrobní kámen dublin. rodáka a slavného spisovatele Jonthana Swifta. Za pozornost stojí zámek Leinster House, který sloužil stavitelům známého Bílého domu v USA jako vzor. Výčet pamětihodností Dublinu by nebyl kompletní bez budovy Starého parlamentu, kostela St. Michan´s Church a sídla Irské královské akademie - Academy House. V úzkých uličkách ve staré části potkáte na každém rohu velké množství bavičů. Nachází se zde palírna The Old Jameson Distillery. Whisky Jameson je nejprodávanější irskou whisky na světě a vyrábí se již od r. 1780, kdy John Jameson palírnu založil. Transfer autobusem na místo ubytování (na meeting point a rozvoz do rodin), večeře.

  • Odjezd do rodin v Dublinu a večeře. Večer strávený s rodinou.

  4. DEN

  Po snídani odjezd do národního parku WICKLOW MOUNTAINS, které patří k nejvyšším pohořím v Irsku (cca 800- 900 n. m.). Navštěva středověké vesnice Glendalough s klášterním komplexem (jedno z nejdůležitějších, raně křesťanských míst v Irsku) ležícím v údolí dvou ledovcových jezer, kde jsou také zbytky staveb z dob Vikingů. Krátká procházka s výhledem na krásná panorama, možnosti fotografování. Přejezd na prohlídku zahrad hrabství Powerscourt Gardens, které byly upraveny po vzoru paláce ve Versailles a zámku Schönbrunnu ve Vídni. Jedná se o nejkrásnější zahrady v Irsku u okázalého šlechtického sídla s rozsáhlým panstvím z 18. st., v podhůří Wicklow Mountains. Působivá je i jejich poloha na úpatí hory Great Sugar Loaf.

  • Odjezd do rodin v Dublinu a večeře. Večer strávený s rodinou.

  5. DEN

  Po snídani přejezd do KILKENNY - mramorové město. Město je zajímavé z architektonického hlediska, jako stavební materiál se zde využívá typický místní černý vápenec zvaný kilkennský mramor, odtud také pochází jedna z přezdívek. Protéká zde řeka Nore. Nad ní se přímo v centru vypíná středověký hrad z 90. let 12. stol., hlavní atrakce města, který byl obýván až do roku 1935 rodem Butlerů. Slouží jako relaxační místo, z jedné strany je upravený park s fontánou, z druhé pak najdeme rozlehlou travnatou plochu. Dle zájmu prohlídka hradu. Další významnou památkou města je St. Canice´s Cathedral, považována za jednu z nejkrásnějších irských gotických staveb. Katedrála je bohatě vybavená mnoha skleněnými okny. Zdi z kilkennského mramoru a světlého pískovce vytvářejí skromný, ale majestátní interiér. Z interiéru vyzařuje teplo a mír. Vedle ní se nachází kruhová věž, která nabízí úžasné výhledy na město. Dle zájmu prohlídka katedrály a kruhové věže. Mezi další památky města patří radnice The Tholsel, která tvoří dominantu hlavní třídy (High Street), Rothe House, dům bohatého kupce, který s dalšími rodinami vládl po 300 let městu a Black Abbey, dominikánský klášter. Zajímavý je bezpochyby i pivovar Smithwick Brewery, vlastněný firmou Guiness (v licenci vaří mj. pivo Budweiser). Předezd do hrabství Tipperary, k pevnosti na skále, ROCK OF CASHEL, jedné z největších turistických atrakcí Irska. Kolem r. 450 zde svatý Patrik pokřtil krále Aenguse. Jedná se o pozoruhodné středověké opatství, které bylo více než 700 let sídlem munsterských králů, jejichž říše zabírala převážnou část jižního Irska. Kaple Cormac´s Chapel se řadí k nejpozoruhodnějším ukázkám románské architektury v zemi.

  • Odjezd do rodin v Corku a večeře. Večer strávený s rodinou.

  6. DEN

  Po snídani prohlídka CORKU. Městu dala jméno bažina podél řeky Lee, kde Cork leží – právě tento význam totiž má irský název Corcaigh. Historici se přou, kdy bylo založeno, v různých publikacích se objevuje páté, šesté i sedmé století našeho letopočtu. V čem se ale prameny shodují, je zakladatel – sv. Finnbar, který na kopci nad močálem založil klášter a Školní zájezd Irsko – zelený ostrov sv. Patrika školu. Kolem nich vyrostla osada, kterou na počátku devátého století vyplenili Vikingové. Další vizuální změna přišla ve 12.st., kdy město obsadili Normané a opevnili masivními kamennými hradbami. Ty padly v roce 1690 při útoku Vilemových vojsk a od té doby už se město jen mírně měnilo až do dnešní podoby. Během výstavby docházelo k vysušování bažin a stavbě vnitřních vodních cest pro zlepšení obchodu. Během dlouhotrvajících bojů v 19.a 20.stol. sehrál Cork významnou roli, proslul politickým rebelantstvím a neustále se snažil budovat a posilovat svou nezávislost na Dublinu. Odpoledne výběr z těchto 2 variant programů:

  • návštěva BANTRY HOUSE, sídlo rodu whiteů, dříve hrabat z Bantry, který vyniká úchvatnou polohou u zálivu Bantry Bay. Z teras tohoto domu uvidíte celý záliv s ostrovem Whiddy a pohořím Caha Mountains. Překrásná zahrada kolem domu je inspirovaná florentskými zahradami Boboliů . Možnost prohlídky krásných vnitřních interiérů se sbírkou umění a nábytku. Pěší procházka kolem zálivu Bantry Bay, kde můžete zahlédnout i dovádějící tuleně.
  • možnost návštěvy hradu k hradu BLARNEY CASTLE s legendární kamenem výřečnosti

  Krátká zastávka v přístavním městečku COBH na ostrově Great Island, jednom ze tří v Corském zálivu, které jsou dnes propojeny hrázemi. Jeho viktoriánské nábřeží se pyšní řadovými domy, nad nimiž se tyčí impozantní neogotická katedrála St. Cohman´s. Přístav je známý tím, že odtud vyplouvaly lodě s irskými emigranty mířícími do Ameriky.

  • Odjezd do rodin v Corku a večeře. Večer strávený s rodinou.

  7. DEN

  Po snídani odjezd do oblasti Národního parku KILLARNEY a tzv. kerryského okruhu – RING OF KERRY, což je tradiční cesta, která vede kolem poloostrova Iveragh. Na okruhu jsou étericky tesané útesy, mlhavé hory a tmavomodrá jezera. Zastávka na některých zajímavých místech tohoto okruhu, dle počasí a časových možností, (projížďka po trase: Kerry Bog Village u Killorglin - skanzen se skupinou rekonstruovaných domků z prvního desetiletí 19. století, městečko Cahersiveen - rodné město Daniela O´Connela – byl známý jako “Osvoboditel”, organizoval klidné manifestace za zrovnoprávnění katolíků, přímořské lázeňské městečko Waterville, ledovcové údolí Moll´s gate, kde se otevírá strhující výhled do krajiny, vyhlídka Ladies´s View. Procházka kolem zříceniny opatství Muckross Abbey, Muckross House - impozantní viktoriánská vila u jezer v alžbětinském slohu s krásnými zahradami, kde pobývala také angl. královna Viktorie. Krátká zastávka v turistickém centru oblasti, městečku Killarney. Odjezd do rodin v Corku a večeře. Večer strávený s rodinou.

  • Odjezd do rodin v Corku a večeře. Večer strávený s rodinou.

  8. DEN

  Po snídani přejezd. Přejezd na celodenní výlet na poloostrov DINGLE, který je považován za nejzápadnější cíp pevninské Evropy a vyhledávají jen nejen milovníci přírody, ale také znalci historie. Právě zde je totiž obrovská koncentrace raně křesťanských památek. Poloostrov vyniká nádherným skalnatým pobřežím, písčinami, plážemi, horami a typickými irskými pastvinami, po nichž se prohání stáda ovcí. To, co však dělá poloostrov unikátním, je neobvyklé množství zajímavých historických památek a archeologických lokalit.Zastávka v nejzápadnějším městě Evropy a důležitém rybářském přístavu DINGLE. Úzkou silnicí po pobřeží pod Mount Eagle. Prohlídka starobylého osídlení Clochain připomínajícího kamenné včelí úly. Dále k vyhlídce Slea Head. Zastávka v hezkém místním muzeu v Ballyferitter. Zastávka u raně křesťanského osídlení v Reask (An Riasc) se slavným stojícím kamenem zdobeným řeckým křížem se spirálami u Murreagh návštěva světoznámé Gallarus Oratory, nádherně zachovalé modlitebny z r. 750. A dále k hřbitovu s kříži, slunečními hodinami a kostelem Killmakedar Church.

  • Odjezd do rodin v Limericku a večeře. Večer strávený s rodinou

  9. DEN

  Po snídani přejezd k MOHÉRSKÝM ÚTESŮM, které berou dech každému návštěvníkovi. Dosahují výšky 200 m a táhnou se v délce 8 km. Na chráněných převisech strmých stěn, tvořených vrstvami černé břidlice a pískovce, hnízdí alkouni a další mořští ptáci. Na okrajích útesů se vinou hodně vyšlapané stezky. Přejezd na prohlídku BUNRATTY CASTLE, který byl v minulém století zdařile zrekonstruován do své původní podoby z 15. století a který patří k nejvyhledávanějším atrakcím v Irsku. Každý večer zde kejklíři a obsluha v dobových kostýmech vyvolávají iluzi středověkých hostin, kterými zdejší hrad proslul. Vedle hradu se nachází skanzen BUNRATTY FOLK PARK. Ve skanzenu se nachází přes 30 replik budov z 19. století(např.škola, pošt.í úřad, kostelík nebo vodní mlýn). Ve Folk Parku lze potkat osoby v dobových kostýmech, které představují např. učitele, policistu nebo hospodyni, kterou často uvidíte při pečení chleba nebo jablečného koláče. Skanzen je velmi autentický a návštěvník má dojem, jako by se vrátil v čase a obyvatelé domu si jen na chvilku odskočili.

  • Odjezd do rodin v Limericku a večeře. Večer strávený s rodinou.

  10. DEN

  Ráno po snídani odjezd z Limericku do Dublinu. 2. Část prohlídky DUBLINU. Možnost návštěvy:

  • Dublin Castle – ze zač. 13. st., kdy byl hrad postaven na obranu města i krále a jeho bohatství. Z původního hradu však po požáru zbyla již jen malá část a dnešní podobu dostala v 18. st. V dnešní době je hrad sídlem vlády a jistě Vás zaujmou reprezentační komnaty s přepychovým vybavením
  • National Museum (zdarma, zavřeno v PO) – národní muzeum s velkolepou budovou a historií Irska od doby Vikingů. Později odpoledne přejezd autobusem do přístavu v Dublinu a přejezd trajektem do Hollyhead (plavba trvá cca 2 hod.).
  • Přejezd busem na ubytování v hotelu Ibis v Birminghamu.

  11. DEN

  v ranních hodinách odjezd autobusem do Cambridge, prohlídka univerzitního města 9 hod. (prohlídka historického centra, některé z kolejí a osobní volno, možnost drobných nákupů), ve večerních hodinách odjezd do Doveru na trajekt do Calais. Noční přejezd přes Francii, Belgii a Německo do ČR.

  12. DEN

  příjezd k budově školy v pozdějších odpoledních či večerních hodinách.

  Možnost zaslání variant na menší počet dní.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

Podívejte se na fotky z našich výletů

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti