Upravit stránku
 • ubytování v rodinách, na ubytovnách nebo v hotelech F1
 • nabídka pro 40 studentů (SŠ nebo ZŠ)
 • 3 - 4 místa pro učitele zdarma
 • poznání místních reálií
 • jazyk. kurzy (3 hod. výuky denně, v mládežnickém středisku 2 hod. denně)
 • programy na přání
 • možnost spojování kolektivů
 • pro učitele další výhody na základě osobního jednání
 • možnost referencí
 • odborné exkurze na vybrané téma
 • návštěvy škol v Německu a Rakousku
 • soutěže o ceny

Vyberte si z našich vzorových programů

 • 1 den Drážďany a výroba automobilu Volkswagen Phaeton

  Program školního zájezdu

  1. DEN

  Výlet se skládá z návštěvy Skleněné manufaktury Volkswagen (návštěva automobilky vyrábějící vůz Volkswagen Phaeton – nutno rezervovat předem) a komentované prohlídky historického centra Drážďan s odborným průvodcem CK.

  Manufaktura Volkswagen: Od roku 2001 se přímo v centru Drážďan nachází architektonicky unikátní budova společnosti Volkswagen s fascinující výrobou automobilů vyšší třídy Phaeton. Skleněná fasáda manufaktury symbolizuje transparenci a otevřenost: skrz průzračné stěny před sebou vidíte výrobu automobilů jako na dlani. Exkurze do výroby na cca 60 min. Volkswagen Phaeton je luxusní sedan vyráběný německou automobilkou Volkswagen. Byl představen na autosalonu v Ženevě v roce 2002. Phaeton sdílí podvozkovou platformu s Bentley Continental GT a Bentley Continental Flying Spur. Některé komponenty jsou také shodné s koncernovým Audi A8. Studenti budou rozděleni do 3 skupin, které budou doprovázet místní odborní průvodci v Čj (ev. Aj).

  Prohlídka s průvodcem: cca 1,5 – 2 hod.: Frauenkirche (Panny Marie) - nejznámější dominanta města. V únoru 1945 byl kostel zničen a trosky ponechány jako připomínka hrůz války. Po znovusjednocení Německa došlo k rekonstrukci kostela, která byla dokončena slavnostním znovuvysvěcením v roce 2005. Albertinum , Grünes Gewölbe – nejstarší a nejbohatší klenotnice Evropy, Münzkabinett - sbírka mincí, Brühlsche Terrasse, Fürstenzug (procesí saských panovníků) – sto jeden metrů dlouhý nástěnný obraz vytvořený z 25 000 míšeňských porcelánových kachlíků, Theaterplatz, neorenesanční Sächsische Staatsoper (Semperoper) – jedna z nejvýznamnějších operních budov světa, Hofkirche (Kostel sv. Trojice) – největší chrámová stavba v Sasku, Rezidenční zámek - stojící v srdci drážďanského Starého města.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

 • 1 den LEGOLAND

  Program školního zájezdu

  1. DEN

  Odjezd z ČR.

  Ráno příjezd do GünzburguCelodenní pobyt v Legolandu. Park o rozloze 140 ha nabízí návštěvníkům přes 40 různých atrakcí. Při stavbě bylo použito více než 50 milionů standartních lego kostiček. Zažijete tu různá dobrodružství jako například cestu na kánoi na vrchol sopky a sjezd z 12 metrového vodopádu, testování aut na testovací dráze, programování robotů z lega, možnost stavět a vyzkoušet vlastní výtvory, je zde i 65 m vysoká otáčivá rozhledna Legotop. Země rytířů – projížďka po draží dráze jeskyní, projížďka na lego koni jako středověký rytíř a nebo například Lego autoškola. Odpoledne odjezd zpět, návrat do ČR v nočních hodinách.

  • *otevírací doba v měsíci červnu 10:00 – 19:00 hod.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

 • 3 dny Berlín, Postupim, Drážďany - klasika

  Program školního zájezdu

  1. DEN

  Odjezd z ČR v časných ranních hodinách. Dopoledne příjezd do BERLÍNA. Dopoledne pěší prohlídka s průvodcem: Říšský sněm (Reichstag) vč. výstupu do nově vybudované elipsovité kopule s panoramatickou vyhlídkou na Berlín (v příp. návštěvy nutná rezervace pro skupinu předem). Brandenburgertor (Braniborská brána). Bulvár Unter den Linden, Fernsehturm (TV věž) - v příp. zájmu možnost výjezdu na věž (v příp. návštěvy nutná rezervace pro skupinu předem). Návrat na Muzeumsinsel – osobní volno k odpočinku nebo k individuální návštěvě některého z muzeí (Pergamonmuseum, Bodemuseum, Altes Museum – antická sbírka s ohromující kolekcí řeckého a římského umění, Alte Nationalgalerie – v příp. návštěvy celé skupiny nutná rezervace předem).

  • Večer odjezd na ubytování do hostelu v Berlíně, nocleh

  2. DEN

  Pokračování v prohlídce BERLÍNA: Checkpoint Charlie – jméno neblaze proslulého hraničního přechodu mezi americkým a sovětským sektorem. V letech 1961 až 1990 byl Checkpoint Charlie jediným bodem, přes nějž mohli cizinci přecházet z východního do západního Berlína. Do dnešních dnů se dochovala pouze strážní věž, v níž vzniklo muzeum s názvem Haus am Checkpoint Charlie (muzeum historie Berlínské zdi – možnost návštěvy). Procházkou na Potsdamerplatz - prohlídka budov a pasáží (moderní architektura). Dále kolem Památníku padlým při přelézání Berlínské zdi a Holocaust Denkmal. Poté přejezd na Kurfürstendamm - bulvár s luxusními domy a butiky, osobní volno k odpočinku a drobným nákupům.

  Odpoledne – program možno zvolit z následujících variant:

  A) návštěva Deutsches Technikmuseum Berlin - Jedná se o největší muzeum techniky na světě, má rozlohu až 50.000 m². Technické muzeum je rozděleno do sedmnácti sektorů, ve kterých můžete spatřit výstavu lokomotiv, letadel a lodí, nebo zjistit, jak se vyrábí různé šperky či papír. Berlínské technické muzeum disponuje navíc zajímavými a velmi estetickými expozicemi, takže zde vystavená letadla, lodě či vlaky zaujmou nejen děti a mládež, ale i dospělé. Navíc celodenní vstupenka platí i do Science Centre Spectrum.

  B) POSTUPIM – návštěva zámku Sanssouci, který se nachází v rozsáhlém parku na ploše 287 ha a patří k nejkrásnějším zámeckým komplexům v Evropě (v příp. návštěvy nutná rezervace pro skupinu předem).

  • Večer návrat na ubytování do hostelu v Berlíně.

  3. DEN

  Ráno odjezd z Berlína do Drážďan. DRÁŽĎANY - pěší prohlídka s průvodcem:

  Zwinger - jedna z nejslavnějších budov Drážďan, nádherný barokní klenot. Dnes zde pečují o několik uměleckých sbírek. V areálu naleznete sbírku porcelánu (Porzellansammlung), která zahrnuje japonské i čínské kousky, ale zlatým hřebem je sbírka míšeňského porcelánu. Dále můžete v areálu navštívit zbrojnici (Rüstkammer), obrazárnu starých mistrů (Gemäldegalerie Alte Meister) – jednu z nejlepších uměleckých sbírek v Evropě (k nejzajímavějším dílům patří např. Raffaelův půvabný obraz Madony s dítětem, autoportrét Rembrandta se Saskií, Triptych Madona s dítětem od Jana van Eycka). Procházka nádhernou zahradou s vodotrysky a sochami. Jednou z dominant Drážďan je neorenesanční Opera (Sächsische Staatsoper), která se stala svědkem mnoha světových premiér vč. děl Richarda Wagnera a Richarda Strausse. Procházkou dále kolem Frauenkirche, velkolepého kostela, který byl vystavěn v letech 1726 – 43, dříve vévodil panoramatu Drážďan a lákal odvážným architektonickým pojetím velkolepé haly, završené ohromnou kopulí. V r. 1945 vyhořel a zřítil se. V roce 2004 byla dokončena rekonstrukce exteriéru kostela, interiéry byly dokončeny v roce 2005, kdy byl kostel také opětovně vysvěcen. Zajímavou stavbou je také Fürstenzug – protáhlá stavba z 16. st., která propojuje zámek s Muzeem dopravy. Elegantní nádvorní průčelí zdobí sgrafito - 102 m dlouhý vlys, na kterém je znázorněn průvod mnoha saských panovníků (Fürstenzug – procesí vévodů) - původně byl ztvárněn technikou sgrafita (1872 – 76), r. 1907 však byl nahrazen 24 000 míšeňskými porcelánovými dlaždicemi.

  Odpoledne Německé muzeum hygieny v Drážďanech - hlavním tématem expozic je člověk ve všech svých podobách, v popředí stálé výstavy je jediné téma, které je návštěvníkovi jak důvěrně známé tak i vzdálené: téma člověk. Muzeum je rozděleno do 7 sálů, kde je znázorněno: „Skleněný člověk „ (Obrazy člověka v moderní vědě), „Život a umírání“ (Od první buňky k smrti člověka), „Jídlo a pití“ (Strava jako tělesná funkce a kulturní veličina), „Sexualita“ (Láska, sex a životní styly v období asistované reprodukce), „Vzpomínání – myšlení – učení“ (Vesmír v hlavě: Mozek), „Pohyb“ (Umění koordinace), „Krása, pleť a vlasy“ (Otevřená hranice mezi tělem a životním prostředím. Následuje osobní volno.

  • Večer odjezd zpět do ČR, příjezd do ČR v nočních hodinách.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

 • 4 dny Wolfsburg-exk.do automobilky,Bremen,Cuxhaven,Wattenmeer,Hamburg

  1. DEN

  Odjezd z ČR ve večerních hodinách z ČR.

  2. DEN

  Ráno příjezd do WOLFSBURGU. Exkurze (cca 90 min.) s místním průvodcem v továrně na výrobu aut značky VW, kde budete mít možnost se seznámit s výrobou VW značky GOLF, TURAN a TIGUAN, které se v automobilce ve Wolfsburgu vyrábí. Během exkurze uvidíte výrobu známých značek od prvního výlisu plechu až po vyjetí limuzíny z výrobní linky.

  Poté dle zájmu návštěva výstaviště AUTOSTADT WOLSBURG, které je zábavním centrem všech milovníků automobilů, rozkládající se na 30 ha. V areálu je k vidění svět budoucnosti dopravy i 100 letá historie automobilismu. Nachází se tu pavilony Audi, Bentley, Lamborghini, Scanii, Seatu, Škody a samosebou Volkswagenu. Součástí je i expozice „Dům času“ (Zeithaus), kde jsou ukryté takové skvosty jako vůz Laurin a Klement z roku 1905, Rolls Royce Silver Ghost (1922), či vůbec nejstarší exponát jezdícího vozu Horch Tonneau 10/12 z roku 1903. Možnost návštěvy Auto Museum Volkswagen v ulici Dieselstrasse nabízí na 5000 čtverečních metrech výstavních ploch více než 200 exponátů mapujících historii „lidových vozítek“.

  • Odpoledne odjezd na ubytování k Hannoveru. Nocleh.

  3. DEN

  Po snídani odjezd do BRÉM - svobodného hanzovního města, jak jsou Brémy nazývány. Krátká zastávka, procházka středověkými uličkami v centru Brém.

  Odjezd do lázeňského městečka CUXHAVEN, ležící na pobřeží Severního moře, které nabízí svým návštěvníkům ojedinělou atrakci: nezapomenutelný výlet po živém mořském dně, které každý den na několik hodin odhalí mohutný odliv. K vidění je tu starobylý maják Kugelbake, vyhlídka „Alte Liebe“, Muzeum lodních vraků, návštěvnické centrum NP Wattenmeer.

  • K večeru přejezd do Hamburku na ubytování. Nocleh.

  4. DEN

  Po snídani prohlídka druhého největšího města Německa HAMBURKU, který byl řadu let vůdčím členem hanzy a samostatným obchodní městem. Dopoledne prohlídka obrovského přístavu na Labi, situovaného přímo uprostřed města, plavba lodí s výhledem na panoramata Hamburku. Poté prohlídka starého města dle požadavku skupiny (St. Petrikirche, Nikolaikirche, Dreichstrasse ….), osobní volno. Večer odjezd zpět do ČR.

  5. DEN

  Návrat do ČR v ranních hodinách.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

 • 5 dní Poznáváme Německo a Švýcarsko - Kostnice, Rýnské vodopády, Luzern, Bern, Nestlé, Interlaken,Zurüch

  1. DEN

  Odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd přes Německo do Švýcarska

  2. DEN

  V ranních hodinách příjezd prohlídku Kostnice – malebné historické město, nevalně spojeno s naší historií jako místo upálení Mistra Jana Husa. Později odpoledne přejezd nedaleko Schaffhausenu na nevšední podívanou - okouzlující Rýnské vodopády, které jsou nejvodnatějšími vodopády v celé Evropě. V odpoledních hodinách přejezd do sýrárny v Affolternu, kde se seznámíte s výrobou sýru ementálského typu (ochutnávka) a je možný nákup výrobků přímo na místě za výhodné ceny. Na závěr dne prohlídka města Luzern, ležícího u stejnojmeného jezera, jehož symbolem je bezesporu kaplový most s vodní věží. Kapličkový most přes řeku Reuss byl v minulosti součástí městského pevnění. Název tak vznikl podle přilehlé věže, připomínající kapličku. Procházka historickou částí města s průvodcem.

  • Přejezd na nocleh do mládežnické ubytovny.

  3. DEN

  Po snídani přejezd na prohlídku hlavního města Švýcarska – Bern. Prohlídka historické části města s průvodcem. Nevšední podívanou je jistě příkop s medvědy, který je přímo v centru města. Odjezd do čokoládovny Nestlé v Brocu nedaleko Fribourgu (ochutnávka, možný i nákup). Přejezd na prohlídku historické části města Fribourg, které je díky strmým uličkám, úžasně zachovalým gotickým domům a četným kašnám jedním z nejpůvabnějších švýcarských měst. Procházka kolem radnice s hodinovou věží ze 16. stol., gotické katedrály St. Nicolase a baziliky Notre-Dame.

  • Přejezd na nocleh do mládežnické ubytovny

  4. DEN

  Po snídani přejezd na prohlídku městečka Interlaken, které, jak už napovídá název, leží mezi 2 jezery (Thunersee, Brienzersee). Odjezd do Zürichu – prohlídka největšího města ve Švýcarsku, procházka historickou částí města s výkladem průvodce (Grossmünster, Fraumünster, atd..). Možnost návštěvy Swiss National Musea, po zbytek dne osobní volno – možnost drobných nákupů suvenýrů, příp. potravin na zpáteční cestu do busu.

  • Večer odjezd do ČR.

  5. DEN

  V dopoledních hodinách příjezd do ČR.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

 • 5 dní Poznáváme Německo a Švýcarsko - Kostnice, Rýnské vodopády, Neuchatel, Lausane, Montreaux, Chilon, Ženeva

  1. DEN

  Odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd Německem.

  2. DEN

  V ranních hodinách příjezd do Kostnice – malebné historické město, nevalně spojeno s naší historií jako místo upálení Mistra Jana Husa. Později odpoledne přejezd nedaleko Schaffhausenu na nevšední podívanou - okouzlující Rýnské vodopády, které jsou nejvodnatějšími vodopády v celé Evropě. V odpoledních hodinách přejezd na prohlídku města Basilej, které leží při hranicích tří států – Švýcarska, Francie a Německa. Město je známé především díky svojí vysoké kulturní úrovni, která je tvořená nejen starobylou architekturou historického jádra, ale především díky muzeím a galeriím světového významu. Jenom nejrůznějších muzeí je ve městě téměř čtyřicet.

  • K večeru přejezd na ubytování do Francie

  3. DEN

  Ráno odjezd do malebného městečka, ležícího na břehu stejnojmeného jezera – Neuchâtel. Přejezd k dalšímu z jezer v této oblasti – tentokrát k Ženevskému jezeru. Přejezd do „olympijského“ města Lausanne, kde sídlí mezinárodní olympijský výbor. Budete mít tedy možnost návštěvit i jedinečné Olympijské muzeum (dle zájmu a časových možností). Přejezd na prohlídku jazzového města Montreux, kde se každoročně koná světoznámý jazzový festival. Procházka po promenádě až k vodnímu hradu Chillon (v případě zájmu možná prohlídka). Hrad, který leží na břehu Ženevského jezera, zároveň na úpatí Alp, patří k nejkrásnějším ve Švýcarsku, právě díky svému umístění.

  • Přejezd na ubytování do Francie.

  4. DEN

  V ranních hodinách odjezd, přejezd do Ženevy. Prohlídka města s průvodcem - historické centrum města s katedrálou sv. Petra z let 1160-1230 či nejstarším ženevským náměstím Bourg-de-Four a procházka přístavem La Rade, kde stříká do výšky slavný ženevský vodotrysk Jet d´Eau. Vodotrysk dosahuje výšky 140 metrů a vodu čerpá přímo z jezera výkonnými čerpadly. Během jedné vteřiny vyletí do vzduchu 500 litrů vody rychlostí 200 km/h. Procházka anglickou zahradou, která se prostírá na nábřeží u paty Starého města a odkud se naskýtá výhled na přístav a na budovy podél severního břehu Ženevského jezera (Lac Léman). U vchodu vás uvítají rozměrné květinové hodiny Horloge Fleurie. Nedaleký Monument National připomíná připojení Ženevy ke Švýcarské konfederaci v roce 1814. Možnost vyhlídkové plavby lodí po Ženevském jezeře. Procházka parkem La Grange s překrásnou zahradou, kde je pěstováno více než 200 druhů růží. Dle časové rezervy osobní volno a rozchod.

  • Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

  5. DEN

  Příjezd do ČR odpoledne.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

 • 6 dní Poznávací zájezd do malebného údolí Rýna - Trevír, Bingen, Koblenz, Mohuč, Worms

  1. DEN

  Ve večerních hodinách odjezd z ČR do Německa. Noční přejezd.

  2. DEN

  V ranních hodinách příjezd do TRIER (TREVÍR). Zastávka v supermarketu – možnost nákupu jídla. Trevír je jedno z nejstarších německých měst, které údajně založil sám císař Augustus. Rodiště Karla Marxe se dnes může pochlubit bohatým architektonickým dědictvím: Porta Nigra (černá brána) – nejstarší obranná stavba Německa má kolosální rozměry: je 36 m dlouhá, 21,5 metru široká, a 30 metru vysoká. Dále Hauptmarkt – hlavní trhové náměstí v Trevíru s trhovým křížem, který má symbolizovat trhové právo města, a kašnou sv. Petra z roku 1595. Dom sv. Petra – je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, Liebfrauenkirche - spolu s domem sv. Petra se řadí k nejstarším ukázkám německé gotiky. Aula Palatina (královský falc), sloužila římskému císaři a jeho pověřencům jako trůnní sál, Kaiserthermen – rozvaliny rozlehlých císařských lázní. Bazilika – je zapsaná ve světovém dědictví UNESCO a je to jedna s největších budov, které přežili antiku. Amphitheater – odehrávaly se tu gladiátorské zápasy, stavbu tvoří eliptická aréna a stupňovité hlediště, obepínala vysoká zeď, rozdělená arkádami do čtyř samostatných podlaží a stavba pojme až 20 000 diváků. Možnost návštěvy rodného domu Karla Marxe – který byl zakladatelem moderního socialismu.

  • Večer odjezd na ubytování v mládežnické ubytovně, nocleh.

  3. DEN

  Po snídani odjezd do BINGENU, odtud budete plout parníkem po nejkrásnějším středním toku Rýna. Poplujete malebnou krajinou, dotvářenou zříceninami rytířských hradů, kaskádovými vinicemi a středověkými zámky. Při plavbě uvidíte například zámek Pfalzgrafenstein – jeden z nejkrásněji situovaných zámků v Porýní, skálu Lorelay, ke které se váže pověst o krásné dívce, která svým zpěvem lákala lodníky do spárů smrti a mnoho dalšího. Během plavby je možno vystoupit na jednotlivých zastávkách, jednotlivá místa si prohlédnout a pak pokračovat v platbě pozdější lodí.

  Ve městě BOPARD vystoupíte a dále již přejedete autobusem na prohlídku hradu Marksburg. Je to hrad vypínající se nad Rýnem u městečka Braubach a je jediným hradem na tomto úseku Rýna, který nikdy neutrpěl žádné škody. Dále se zastavíte u pevnosti nedaleko Koblenze - Ehrenbreitstein, kde se Vám naskytne úžasný pohled na soutok Mosely a Rýna. Pevnost leží 118 m nad úrovní řeky.

  • Večer odjezd na ubytování v mládežnické ubytovně, nocleh.

  4. DEN

  Po snídani odjezd k opatství Maria Laach, jež se nachází u jezera LaacherSee. V případe zájmu je možná návštěva tohoto opatství. Procházka podél jezera. Přejezd na prohlídku města KOBLENZ. V centru Koblenze je mnoho pozoruhodných míst k vidění – uvidíte například německý roh neboli „Deutsches Eck“, kde se Mosela vlévá do Rýna, baziliku sv. Kastora s překrásným dvouvěžovým průčelím, Kuřfiřstský zámek vystavěný v duchu raně neoklasicistní architektury či románský kostel Panny Marie (Liebfrauenkirche), který se tyčí v nejvyšším bodě města.

  • Osobní volno Večer návrat na ubytování do mládežnické ubytovny, nocleh.

  5. DEN

  Po snídani odjezd do hlavního města spolkové země Porýní – Falc, MOHUČE (MAINZ), jehož nejvýznamnějším rodákem je vynálezce knihtisku, Johaness Gutenberg. Na jeho počest tu stojí muzeum, které lze navštívit. Největším klenotem Mohuče je bezpochyby Císařský Dóm (Kaiserdom), jehož nejstarší část pochází již z 11. století. Boční kaple byly dostaveny až ve 13. a 14. století. Dodnes jsou zde dochované pomníky ze 13. – 19. století. Poblíž barokní nemocnice vede ulice zvaná Kirschegarten, která patří k nejpůvabnějším částem staré Mohuče. I přes vážné škody způsobené během 2. světové války je komplex historických hrázděných domů z 16. – 18. století stále vyhledávaný turisty.

  Přejezd do města WORMS, které náleží k nejstarším německým městům, jedná se o bývalé sídlo říšského sněmu. Obrovský románský dóm sv. Petra patří k největším v Německu. V historickém jádru města se rozprostírá i nejstarší židovský hřbitov Heiligen Sand v Evropě.

  • Osobní volno a k večeru odjezd do ČR. Noční přejezd.

  5. DEN

  Příjezd do ČR v ranních hodinách

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

 • 6 dní Severní Německo - Greifswald,Sassnitz,Bind,Stralsund,Berlín, Postupim, Spreewald

  1. DEN

  Ráno odjezd z ČR na sever Německa. Odpoledne příjezd do bývalého hanzovního města GREIFSWALDU – prohlídka historického jádra: kostel Marienkirche (14. stol.), Trhové náměstí s barokní radnicí a šlechtickými domy, Dóm St. Nikolai.

  • Po procházce městem přejezd na ubytování do mládežnické ubytovny. Nocleh.

  2. DEN

  Ráno po snídani odjezd na poloostrov Jasmund. Pěší výlet národním parkem podél mořského pobřeží s vyhlídkami na oslnivě bílé křídové útesy. Odpoledne prohlídka přímořského střediska SASSNITZ, které je vstupní branou do NP Jasmund. V městském přístavu je ukotvena vyřazená britská ponorka HMS Otus (v případě zájmu možnost prohlídky).

  • Navečer návrat do mládežnické ubytovny. Nocleh.

  3. DEN

  Ráno po snídani odjezd do BINZU, největšího a nejvyhledávanějšího přímořského letoviska na Rujaně (Rügen). Má nádhernou bílou písečnou pláž a obdivovat zde můžete také okázalé vily z počátku 20. století. Přejezd do STRALSUNDU, pozoruhodného hanzovního města. Centrum ze všech stran obklopuje voda – ze severu Stralsundský záliv a z ostatních stran rybníky, vytvořené v příkopech někdejšího opevnění. Prohlídka historického centra (UNESCO): Alter Markt s gotickým domem Wulflamhaus, radnice (13. stol.), kostel Nikolaikirche (13. – 14. stol.), Marienkirche (14. – 15. stol.). Návštěva Ozeanea, kde se seznámíte s podmořským světem Baltského a Severního moře a Severního ledového oceánu. Odpoledne odjezd do Berlína. Příjezd ve večerních hodinách, ubytování v mládežnické ubytovně, nocleh

  4. DEN

  BERLÍN. Ráno po snídani prohlídka: Říšský sněm (Reichstag) - možnost výstupu do elipsovité kopule s panoramatickou vyhlídkou na Berlín (v případě zájmu o návštěvu nutná rezervace pro skupinu předem). Brandenburger Tor (Braniborská brána, jeden ze symbolů města). Památník padlým při přelézání Berlínské zdi, Holocaust Denkmal. Potsdamerplatz (moderní architektura). Checkpoint Charlie – jméno neblaze proslulého hraničního přechodu mezi americkým a sovětským sektorem. V letech 1961 až 1990 byl Checkpoint Charlie jediným bodem, přes nějž mohli cizinci přecházet z východního do západního Berlína. Do dnešních dnů se dochovala pouze strážní věž, v níž vzniklo muzeum s názvem Haus am Checkpoint Charlie (muzeum historie Berlínské zdi). Gendarmenmarkt - Francouzský dóm, Koncertní síň a Německý dóm. Bulvár Unter den Linden – Humboldtova univerzita, Neue Wache. Osobní volno.

  • Navečer návrat do mládežnické ubytovny, nocleh.

  5. DEN

  POTSDAM Ráno po snídani odjezd do Postupimi. Leží nedaleko Berlína a je hlavním městem spolkové země Braniborsko. Po skončení II. světové války se zde na zámku Cecilienhof konala Postupimská konference, na které vítězné mocnosti řešily osud Německa a poválečné uspořádání Evropy. V dobách Pruska bylo město významným sídlem braniborsko – pruských panovníků. Dnes zde žije přes 150 tis. obyvatel, se svými třemi vysokými školami a 30 výzkumnými ústavy je město vědeckým centrem Německa. V letech 1919-1922 byla ve Vědeckém parku Alberta Einsteina vybudována pod astrofyzikálním institutem observatoř s Einsteinovou věží, ve které se experimentálně ověřovala teorie relativy. Kromě vědy město těží z filmového průmyslu a turistického ruchu. Ročně do Postupimi zavítají více než 3 milióny turistů, aby si prohlédly překrásné zámky s rozlehlými parky a udržovanými zahradami.

  Prohlídka Postupimi - Cecilienhof, park a zámek Babelsberg….). Návštěva rokokového letohrádku Sanssouci, který se nachází v rozsáhlém parku na ploše 287 ha a patří k nejkrásnějším zámeckým komplexům v Evropě (pro skupinu nutná rezervace předem). Návrat do Berlína. V případě zájmu a časové rezervy Muzeumsinsel – možnost návštěvy některého z muzeí (Pergamonmuseum (v současnosti zde probíhá rekonstrukce a část muzea vč. Pergamonského oltáře je zavřená), Bodemuseum, Altes Museum – antická sbírka s ohromující kolekcí řeckého a římského umění, Alte Nationalgalerie. V případě návštěvy celé skupiny nutná rezervace předem) – dle vlastního rozhodnutí.

  • Navečer návrat do mládežnické ubytovny, nocleh.

  6. DEN

  Ráno po snídani odjezd z Berlína do Spreewaldu. Krajinou se rozbíhá řeka Spréva a tvoří síť pramínků a kanálů v délce více než 1000 km. Na tomto území přetrvává folklór, tradice a příroda v harmonii. Návštěva městečka LÜBBENAU - procházka po starém městě. Možnost projížďka loďkou po kanálech (trvá asi 3 hod. a je nutné ji rezervovat předem). Je v ní zahrnuto i zastavení v Lehde, nejromantičtější vesničce v této oblasti. Domy a farmy tu jsou umístěny na převisech nad vodou.

  • Odjezd do ČR – návrat ve večerních hodinách.

  Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu účastníků a doprovodných osob.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti